Wybierz swój język

Rozmowy i kooperacja

Przemieszczanie się na większe odległości zabiera sporo czasu i nie jest tanie. Nawet w obszarze tego samego miasta jest ono coraz czasochłonne. Już prawie standardem jest, że do 30-60 minutowego spotkania w ramach tego samego miasta musimy doliczyć 60-120 minut na podróż. Trudno pogodzić się ze stratę takiej ilości czasu, kiedy na nasze barki spada coraz więcej obowiązków i zadań do wykonania w coraz to krótszym czasie. Inna rzecz, że nie zawsze mamy możliwość fizycznego spotkania się w tym samym miejscu i czasie. Dlatego coraz więcej organizacji decyduje się na narzędzia do pracy zespołowej i realizacji spotkań online.


Telefonia, wideospotkania i praca w zespołach

Zajmujemy się budową i obsługą zarówno stacjonarnych systemów telefonicznych, jak i sal wideokonferencyjnych. W naszej ofercie można znaleźć wiele różnych aparatów telefonicznych, wideoterminali biurkowych, narzędzi do pracy grupowej, jak i dużych systemów wideokonferencyjnych. W zależności od preferencji klienta, obsługiwane mogą być one przez lokalną infrastrukturę, jak i infrastrukturę chmurą. Oferujemy w tym obszarze takie rozwiązania, które bardzo dobrze integrują i współdziałają z resztą naszego ekosystemu, w tym wdrażanymi tam przez nas mechanizmami bezpieczeństwa i ochrony.

W zależności od przeznaczenia danego miejsca spotkań, potrzebne są zwykle inne urządzenia i oprzyrządowanie, w tym czasem nawet ich rozmieszczenie. Dotyczy to nie tylko umiejscowienia ekranów, głośników i mikrofonów. Rozmieszczenie takich rzeczy, jak tablice, stoły i krzesła jest równie istotne. Miejsce spotkań powinno sprawiać i oddawać wrażenie dużej realności i naturalności spotkania, zacierając granice pomiędzy światem rzeczywistym i cyfrowym. Oczywiście liczy się tu też jakość komponentów.

Dzięki oferowanej przez nas platformie do komunikacji opartej na chmurze można wygodnie prowadzić pracę w zespołach, wymieniać się plikami, wiadomościami, świadczyć pomoc zdalną, czy realizować różne spotkania, szkolenia i innego rodzaju wydarzenia online. Do platformy tej można dołączać urządzenia, jak wideoterminale i telefony znajdujące się w salach konferencyjnych. Oczywiście można się bez nich obyć i korzystać z aplikacji dla komputerów i urządzeń mobilnych. 

W ramach platformy dostępne jest także szyfrowanie transparentne pomiędzy komunikującymi się osobami (ang. end-to-end encryption), które sprawia, że nawet usługodawca nie ma dostępu do treści spotkania i wymienianych materiałów.

Dobra platforma do komunikacji, to m.in. rozmowy głosowe, wideo, czat, wymiana plików i harmonogram, zakładanie zespołów i przestrzeni do wspólnej kooperacji przy projektach, integracja z systemami nauczania, bezprzewodowe parowanie się z wideoterminalami, terminalami biurkowymi i tablicami, zapisywanie zawartości tablicy do wspólnej przestrzeni pracy, prezentowanie pulpitu, aplikacji i tablicy, wspólna praca na obrazkach i dokumentach, podział na prowadzących, panelistów i uczestników, obsługa rejestracji oraz ankiet po spotkaniu, możliwość zadawania pytań i organizowania konkursów, dołączenia do spotkania z aplikacji, przeglądarki, telefonu, wideoterminala i systemu wideokonferencyjnego oraz bardzo dobra kooperacja z rozwiązaniami innych producentów, takich jak Slack, Microsoft Teams, Microsoft Lync (Skype for Business) czy Cisco Jabber.

W ten sposób da się prowadzić spotkania i konsultacje o charakterze równorzędnym, ćwiczenia i laboratoria dla nawet wielu grup równolegle z podziałem na grupy tematyczne i pracę w zespołach czy nawet wykłady, webinary, prelekcje i wydarzenia, w których uczestnicy bardziej nastawieni są na słuchanie. Dzięki platformie Cisco Webex wszystko to jest bardzo łatwe w obsłudze.

Nie można zapomnieć o edukacji. Nawet jeżeli prowadzący jest na miejscu, to w takich zajęciach mogą także zdalnie uczestniczyć inni. Nie tylko osoby z innych miast, czy krajów, ale też osoby którym nie udało się dotrzeć na zajęcia. W takich zajęciach mogą też uczestniczyć studenci z innych lokalizacji uczelni, ze specjalnych sali szkoleniowych. Oczywiście, takie zajęcia także mogą być prowadzone zdalnie przez prowadzącego, który akurat musiał udać się w ich terminie do odległego miejsca.

Przy dużych salach wykładowych dodatkowo trzeba zwrócić uwagę na nagłośnienie, mikrofony oraz wielkość ekranu. Bardzo ważne jest pamiętanie o lokalnym prezenterze, który równolegle prowadzi zajęcia dla lokalnych i zdalnych słuchaczy. Jeżeli przewidujemy taki scenariusz, to potrzebne będzie zamontowanie kamery z ekranem po przeciwległej stronie pokoju.

Jeżeli prowadzący ma prowadzić zajęcia zdalnie, to warto też nie zapomnieć o zestawie biurkowym dla niego. Powinno to zapewnić lepszą jakość prezentowanego obrazu i wygodę prezentacji, niż w przypadku zastosowania samego komputera.


Odpowiedzialność

Wszelkie prezentowane na naszej stronie treści i grafiki mają wyłącznie charakter poglądowy i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawa. Zastrzegamy sobie prawo do wprowadzania zmian w dowolnym momencie i bez uprzedzenia lub następczego informowania o takich zmianach. Dokładamy starań, aby informacje publikowane na naszej stronie były zgodne ze stanem faktycznym i aktualne, nie gwarantuje jednak, że nie zawierają braków lub błędów. Nie ponosimy też żadnej odpowiedzialności za skutki powiązane z dostępnem do publikowanych przez nas informacji, w szczególności za wszelkie decyzje podejmowane na podstawie tych informacji.


Wykorzystane materiały

Grafiki wykorzystane na naszej stronie pochodzą z różnych źródeł. Część z nich została wykonana przez nas, a część pochodzi z zasobów dla Partnerów producentów z którymi współpracujemy oraz sklepów internetowych z gotowymi grafikami i zdjęciami.


Zapraszamy do kontaktu drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie +48 797 004 932 lub +48 797 004 938.