Wybierz swój język

Cyberbezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest łańcuchem powiązanych ze sobą mechanizmów, rozwiązań i procedur. Jest tak mocne, jak jego najsłabsze ogniwo. Dlatego to właśnie na nie powinniśmy patrzeć. Niestety, często to najsłabsze ogniwo jest tym, na co nie patrzymy. Powody są różne. Rozmyta odpowiedzialność, niedopracowane procedury, brak kompetencji, odpowiednich rozwiązań i środków, pośpiech czy choćby różne spory wewnątrz organizacji, które odciągają uwagę od tego, co w danej chwili jest naprawdę kluczowe.

Dlatego ważne jest całościowe podejście do bezpieczeństwa. Skupianie się na pojedynczych punktach zwykle nie kończy się dobrze. Niestety, zbyt wiele umyka zarówno naszej uwadze, jak i uwadze różnych systemów. Dlatego polecamy gotowe i kompletne architektury bezpieczeństwa, które podchodząca do niego bardziej kompleksowo i całościowo.

Ich podstawą jest wymiana informacji pomiędzy różnymi komponentami infrastruktury oraz ciągłe monitorowanie i analiza. Dotyczy to także ruchu i plików, jakie zostały wpuszczone do infrastruktury czy zachowania działających w niej usług i procesów z uwzględnieniem tego, jak zachowywały się wcześniej. Dzięki temu szybko da się zlokalizować i zablokować to, co okaże się szkodliwe czy niepokojące. W ten sposób da się także oszacować skalę incydentu i łatwiej można przywrócić wszystkie elementy infrastruktury do dawnej sprawności. Budowany w ten sposób kontekst pozwala również o wiele trafniej podejmować zautomatyzowane decyzje czy oszacować ryzyko wykrytych incydentów.

Szacowanie ryzyka jest jednym z ważniejszych zagadnień bezpieczeństwa. Dotyczy to nie tylko wyważania kosztów czy produkcyjności organizacji względem przyjętej polityki czy mechanizmów bezpieczeństwa, co bardziej wpływu danej podatności na biznes organizacji. Codziennie pojawiają się nowe podatności, ale to od dobrego szacowania ryzyka zależeć będzie to, czy zajmiemy się tymi, które są kluczowe. Dlatego pozycjonujemy takie rozwiązania, które potrafią także dobrze ocenić ryzyko.


Odpowiedzialność

Wszelkie prezentowane na naszej stronie treści i grafiki mają wyłącznie charakter poglądowy i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawa. Zastrzegamy sobie prawo do wprowadzania zmian w dowolnym momencie i bez uprzedzenia lub następczego informowania o takich zmianach. Dokładamy starań, aby informacje publikowane na naszej stronie były zgodne ze stanem faktycznym i aktualne, nie gwarantuje jednak, że nie zawierają braków lub błędów. Nie ponosimy też żadnej odpowiedzialności za skutki powiązane z dostępnem do publikowanych przez nas informacji, w szczególności za wszelkie decyzje podejmowane na podstawie tych informacji.


Wykorzystane materiały

Grafiki wykorzystane na naszej stronie pochodzą z różnych źródeł. Część z nich została wykonana przez nas, a część pochodzi z zasobów dla Partnerów producentów z którymi współpracujemy oraz sklepów internetowych z gotowymi grafikami i zdjęciami.


Zapraszamy do kontaktu drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie +48 797 004 932 lub +48 797 004 938.