Bezpieczneństwo z Firewall, IPS, AMP, WAF i SASE
Dużo rozwiązań bezpieczeństwa realizuje analizę tylko w danym miejscu i danym punkcie czasu. Skutkiem tego plik, który w pierwszej chwili wydał się nieszkodliwy, po przejściu przez takie rozwiązanie nie zostanie już zatrzymany, a my po zmianie jego dyspozycji nie dostaniemy informacji o tym, gdzie w naszej sieci się znajduje. Wyścig ciągle trwa, stąd takie sytuacje mogą mieć miejsce. Pozostaje tylko pytanie, czy o nich wiemy i jesteśmy w stanie oszacować skalę oraz obszar zdarzenia.
Dobra architektura bezpieczeństwa realizuje zarówno ciągłą ochronę, jak i analizę. Dzięki temu jest w stanie podjąć odpowiednie reakcje w celu zatrzymania i unieszkodliwienia pliku, który w trakcie pierwszego skanowania nie wykazywał szkodliwych oznak. Dostępne w oferowanych przez nas rozwiązaniach trajektorie i retrospekcje dają możliwość prześledzenia zdarzenia związanego z uruchomieniem oraz rozprzestrzenianiem się złośliwego pliku. W ten sposób potrafią wskazać moment zainfekowania oraz przebieg całej aktywności i rozprzestrzeniania się pliku. Sprawia to, że łatwo możemy oszacować skalę zaistniałego incydentu.
SASE (Secure Access Service Edge) jest architekturą przeznaczoną dla organizacji, które opierają swoje działanie na usługach chmur publicznych. Jej zadaniem jest dostarczenie użytkownikom pracującym z różnych lokalizacji bezpiecznego i ujednoliconego sposobu dostępu do usług chmurowych. Łączy ona scentralizowane zarządzanie bezpieczeństwem oraz łącznością pomiędzy oddziałami i do oddziałów z użyciem rozwiązań SD-WAN, z rozwiązaniami bezpieczeństwa opartymi na chmurze publicznej.
Jednym z kluczowych elementów architektury bezpieczeństwa jest wyposażony w zaawansowane mechanizmy blokowania zagrożeń Firewall. Dotyczy to zarówno scenariuszy, gdzie korzystamy z usług chmury publicznej, jak i usług własnej infrastruktury. Jego zadaniem jest zapobieganie włamaniom, poprzez blokowanie ataków ukierunkowanych na znane i nowe podatności (NG-IPS - Next Generation Intrusion Prevention System), ochrona stron www i aplikacji webowych (WAF - Web Application Firewall), zapewnienie ochrony przed znanym i nieznanym złośliwym oprogramowaniem (AMP - Advanced Malware Protection), filtrowanie w oparciu o aplikacje (OpenAppID/AVC), reputację i kategorie adresów URL (URL Filtering) oraz umożliwienie bezpiecznej pracy zdalnej (VPN) i kontroli dostępu do usług na podstawie tożsamości użytkownika oraz stanu jego systemu i typu urządzenia.
Odpowiedzialność
Wszelkie prezentowane na naszej stronie treści i grafiki mają wyłącznie charakter poglądowy i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawa. Zastrzegamy sobie prawo do wprowadzania zmian w dowolnym momencie i bez uprzedzenia lub następczego informowania o takich zmianach. Dokładamy starań, aby informacje publikowane na naszej stronie były zgodne ze stanem faktycznym i aktualne, nie gwarantuje jednak, że nie zawierają braków lub błędów. Nie ponosimy też żadnej odpowiedzialności za skutki powiązane z dostępnem do publikowanych przez nas informacji, w szczególności za wszelkie decyzje podejmowane na podstawie tych informacji.
Wykorzystane materiały
Grafiki wykorzystane na naszej stronie pochodzą z różnych źródeł. Część z nich została wykonana przez nas, a część pochodzi z zasobów dla Partnerów producentów z którymi współpracujemy oraz sklepów internetowych z gotowymi grafikami i zdjęciami.
Zapraszamy do kontaktu drogą mailową