Wybierz swój język

Podstawy sieci z Cisco IOS. Moduł 1: Wstęp do Cisco IOS CLI

Celem tego modułu jest zapoznanie uczestników z podstawami pracy w Cisco IOS CLI. Przechodzimy tutaj dość szybko tylko przez najbardziej niezbędne zagadnienia. Chcemy jak najszybciej przejść do tych powiązanych już z uniwersalnymi czy standardowymi technologiami i protokołami, jakie działają w sieciach komputerowych. Cisco IOS to dla sieciowca klasyka, którą musi znać!

Po ukończeniu tego modułu, uczestnicy powinni wiedzieć jak rozpocząć konfigurację urządzenia z oprogramowaniem Cisco IOS. Poruszamy tutaj m.in. kwestie pracy w CLI, podstawowych ustawień, zabezpieczenia dostępu loginem i hasłem, zarządzania lokalnymi kontami, zdalnego logowania do urządzenia oraz odzyskania jego konfiguracji, gdy hasło dostępowe nie jest nam znane.

W ramach pierwszego modułu zajmiemy się zagadnieniami dotyczącymi typowo Cisco IOS, do których należy:

Przewidywany czas dla modułu pierwszego (razem ze standardowym zestawem ćwiczeń) to około 8 godzin zegarowych. Aczkolwiek czas ten może ulec zmianie, w zależności od znajomości przez uczestników sali szkoleniowej i jej oprzyrządowania.

Nie chcemy spędzać zbyt dużo czasu na podstawach, więc przejdziemy przez nie naprawdę szybko.

Staraliśmy się, aby w każdym z modułów znalazło się również trochę użytecznych i ciekawych informacji nawet dla tych bardziej zaawansowanych uczestników szkoleń czy już doświadczonych użytkowników urządzeń firmy Cisco Systems.


Zachęcamy do śledzenia nas w mediach społecznościowych Facebook i LinkedIn.


Zapraszamy do kontaktu drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie +48 797 004 932 lub +48 797 004 938.