Veeam Backup & Replication
 
Veeam Backup & Replication jest platformą do obsługi replikacji oraz kopii zapasowej, która działa na bazie systemu Microsoft Windows Server. Zapewnia ochronę dla systemów działających w chmurach (AWS EC2 i Microsoft Azure), środowiskach do wirtualizacji (VMware vSphere, Microsoft Hyper-V i Nutanix AHV) oraz na laptopach, stacjach roboczych czy serwerach fizycznych bare-metal (Microsoft Windows i GNU/Linux).

Przykładową architekturę wykorzystania Veeam Backup & Replication do obsługi replikacji pomiędzy klastrami Cisco HyperFlex oraz kopii zapasowej znajdujących się tam maszyn wirtualnych można zobaczyć poniżej.
 
 


Rozwiązanie to uwzględnia specyfikę działania aplikacji, takich jak Microsoft Exchange, Microsoft Active Directory, Microsoft SharePoint czy bazy danych Microsoft SQL Server, Oracle, PostgreSQL i MySQL/MariaDB. Posiada także dodatkowe wtyczki dla aplikacji korporacyjnych SAP HANA i Oracle RMAN. Dzięki temu jest w stanie zapewnić zarówno odpowiednią ochronę, jak i bardziej granularne opcje przywracania ich obiektów.

Zainteresowanych zakupem oprogramowania do kopii zapasowej czy opracowaniem całej architektury i strategii odtwarzania środowiska po awarii zapraszamy do This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Poniżej widać architekturę, w której Veeam Backup & Replication używany jest zarówno do replikacji pomiędzy centrami danych i oddziałem, jak i obsługi kopii zapasowej systemów działających w chmurze oraz w środowiskach do wirtualizacji VMware vSphere lub Microsoft Hyper-V, które działa na bazie rozwiązania Cisco HyperFlex.
 
 
Veeam Backup & Replication obsługuje replikację maszyn wirtualnych do lokalizacji zapasowej oraz daje możliwość ich bezpośredniego uruchomienia z repliki. Aby cały proces czy to replikacji, czy kopii zapasowej i odzyskiwania danych odbywał się szybko i wydajnie, stosuje akcelerację na łączach WAN oraz deduplikację i kompresję. Wykonuje kopie zapasowe bezpośrednio na wskazane zasoby lub pośrednio poprzez odpowiednie proxy. Udostępnia też funkcje automatycznego testowania i weryfikacji działania składowanych kopii zapasowych.

Oprócz ochrony bezagentowej dla maszyn wirtualnych ze środowisk VMware vSphere, Microsoft Hyper-V i Nutanix AHV, możliwe jest wykorzystanie agentów dla systemów Microsoft Windows, GNU/Linux, Oracle Solaris i IBM AIX. Dodatkow, dostępnych jest wiele opcji odzyskiwania danych, w tym nawet przywracanie bezpośrednio na komputer lub serwer bez systemu operacyjnego (bare metal).

Zarządzanie Veeam Backup & Replication odbywa się w sposób scentralizowany z jednej konsoli, niemniej platforma udostępnia także API do integracji z zewnętrznymi systemami.


Zapraszamy do kontaktu drogą mailową This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lub telefonicznie +48 797 004 932.