Red Hat Resilient Storage
 
Red Hat High Resilient Storage Add-On jest dodatkiem do systemu RHEL (Red Hat Enterprise Linux), który umożliwia korzystanie ze współdzielonego dysku, w ramach klastra składającego się z od 2 do 16 węzłów.
 
W RHEL8, do koordynacji blokad plików i katalogów wykorzystuje mechanizm DLM (Distributed Lock Manager), do koordynacji tworzenia i zarządzania logicznymi wolumenami dysku LVM Locking Daemon (lvmlockd), a do obsługi współdzielonych systemów plików GFS2 (Global File System 2).
 
 
 
 
Klastrowy system plików GFS2 umożliwia wielu węzłom jednoczesny dostęp blokowy do współdzielonego dysku, podczas gdy LVM Locking Daemon umożliwia korzystanie oraz zarządzanie w ramach klastra współdzielonymi wolumenami logicznymi. W ten sposób, system plików GFS2 można dynamicznie powiększać w trakcie jego normalnej pracy, zaraz po powiększeniu rozmiaru wolumenu LVM (Logical Volume Manager).

GFS2 wspiera POSIX ACLs, rozszerzone atrybuty plików  (ang. extended attributes - xattrs) oraz mechanizmy limitowania zasobów dyskowych (ang. quotas) i SELinux (Security-Enhanced Linux).

O ile GFS2 ma 64-bitową architekturę i jest w stanie obsłużyć systemy plików do 8EB, to te powyżej 100TB wymagają weryfikacji i aprobaty Red Hat (jeżeli chcemy zachować wsparcie). Oczywiście tak duże systemy plików rzadko są potrzebne, gdyż o wiele łatwiej jest backupować, sprawdzać czy utrzymywać kilka mniejszych.

Zaintersowanych budową klastrów wysokiej dostępności, jak i zakupem dodatku Red Hat Resilient Storage Add-On zapraszamy do This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.! Do każdej z usług i aplikacji warto podejść indywidualnie, stąd zachęcamy do kontaktu jeszcze przed wyborem docelowej architektury.

Red Hat High Resilient Storage Add-On uzupełnia system RHEL o nowe możliwości i bardzo dobrze integruje się z Red Hat High Availability Add-On, Red Hat Load Balancer Add-On czy LINBIT High AvailabilityDzięki niemu możemy zwiększyć niezawodność, skalowalność i dostępność krytycznych usług produkcyjnych oraz zasobów.

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lub telefonicznie +48 797 004 932.