Orkiestracja usług
 
Orkiestracja (ang. orchestration) upraszcza proces dostarczania usług. Jest bardzo uwarunkowana automatyzacją wszelkich powiązanych z tym procesem zadań. Dotyczy ona automatyzacji sieci oraz platform i systemów, w których będą uruchamiane oraz obsługiwane usługi. Przykładowa architektura zorientowana na obsługę usług chmurowych i aplikacyjnych z wbudowaną orkiestracją została pokazana poniżej.
 

 
W powyższej architekturze za sieć odpowiada Cisco ACI (Application Centric Infrastructure), za automatyzację serwerów Cisco UCS (Unified Computing System), za obsługę kopii zapasowej Storware vProtect, a za całą resztę, włączając w to spojenie wszystkiego razem, wiele rozwiązań Red Hat.
 
Orkiestracja zmniejsza koszta obsługi, jednocześnie znacząco przyśpieszając uruchamianie nowych usług. Nie można zapomnieć o większym porządku, jako że automatyzacji podlega nie tylko tworzenie nowych usług, ale i zamykanie już nieużywanych. Stąd orkiestracja jest niezbędnym elementem każdego, bardziej dynamicznego środowiska.

Zainteresowanych orkiestracją sieci, systemów IT, centrów danych i środowisk DevOps This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Szkieletem całej orkiestracji jest platforma Red Hat Ansible Automation, która spaja wszystkie elementy w jeden zespół. Dotyczy to orkiestracji usług chmurowych i aplikacyjnych, jak i tych typowych dla operatorów sieci. Przykład architektury dla operatorów sieci z wbudowaną orkiestracją widać poniżej. Kluczowym jej elementem jest Cisco NSO.
 
 
Dzięki orkiestracji, wszystkie elementy naszej infrastruktury stają się jednym zgranym ze sobą zespołem, który gra zgodnie z naszymi celami biznesowymi. W ten sposób możemy patrzeć i zarządzać z bardzo wysokiego poziomu.
 
Jako, że orkiestracja jest bardzo powiązana z wykorzystaniem automatyzacji, zapraszamy także do naszego artykułu na temat automatyzacji. Poruszyliśmy tam już część nieco innych zagadnień i rozwiązań z obszaru orkiestracji.

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lub telefonicznie +48 797 004 932.