LINBIT vSAN
 
LINBIT vSAN to rozwiązanie SDS (Software-Defined Storage) dla małych i średnich klastrów VMware vSphere. Wykorzystuje przestrzeń dyskową (HDD, SSD, NVMe i PMEM) zlokalizowaną na serwerach, gdzie też uruchamiany jest system do wirtualizacji i są hostowane VM. Powstaje w ten sposób hiperkonwergentny klaster, który udostępnia maszynom wirtualnym moc obliczeniową, pamięć, sieć oraz przestrzeń dyskową.

LINBIT vSAN udostępnia bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze interfejs webowy na bazie HTML5, co sprawia że do zarządzania przestrzenią dyskową nie są potrzebne żadne niskopoziomowe umiejętności.
 
 
LINBIT vSAN do działania wymaga minimum trzech serwerów, z czego minimum dwa muszą być wyposażone w dodatkowe dyski, które zostaną udostępnione środowisku wirtualnemu. Trzeci serwer wystarczy, że będzie hostował VM, niemniej jest potrzebny do spełnienia kworum (łac. quorum), w przypadku awarii jednego z serwerów.

Sprzedajemy produkty LINBIT® na rynku polskim, stąd za naszym pośrednictwem można zakupić LINBIT vSAN. Jesteśmy także w stanie pomóc w jego wdrożeniu i obsłudze. Zainteresowanych zapraszamy do This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

W środowisku do wirtualizacji VMware vSphere uruchamia się specjalnie przygotowane urządzenia wirtualne na bazie systemu CentOS8 z LINBIT DRBD®, LINBIT LINSTOR® i Pacemaker. Urządzenia te dostarczane są w formie plików OVA (Open Virtual Appliance). Rozwiązanie to da się także uruchomić w innych środowiskach do wirtualizacji, przy wykorzystaniu odpowiedniego obrazu ISO. Po jego uruchomieniu załącza się łatwy w obsłudze wizard.
 
 
W ramach jednego klastra VMware vSphere może działać do 16 urządzeń wirtualnych tworzących LINBIT vSAN. Budowana na ich bazie przestrzeń dyskowa może działać w konfiguracji replika-2 lub replika-3. Jest ona udostępniana dla klastra VMware vSphere za pomocą wysokodostępnej usługi iSCSI (LINSTOR-ISCSI).

LINBIT vSAN obsługuje migawki (ang. snapshots), deduplikacje i kompresje oraz replikacje. Dostępne funkcje zależą od wybranego typu zasobu. W trakcie jego tworzenia możemy wybrać, czy zostanie on stworzony na bazie wolumenu LVM Thin, LVM Thick lub LVM Thick + VDO (Virtual Data Optimizer).
 
Replikacja blokowa danych w LINBIT vSAN bazuje na LINBIT DRBD (Distributed Replicated Block Device). Jest to budowane od 1999 roku rozwiązanie replikacji blokowej danych na poziomie jądra systemu Linux. Zostało zatwierdzone przez Linus Torvalds i oficjalnie dołączone do jądra Linux w 2009 roku.
 
LINBIT vSAN posiada wszystkie funkcje LINBIT SDS. Niemniej, nie wszystkie są dostępne za pośrednictwem WebUI. Na ten moment udostępnia ono tylko podstawowy zakres najczęściej wykorzystywanych opcji. Jeżeli potrzebujemy czegoś więcej, to możemy z tego skorzystać poprzez SSH, gdzie do zarządzania dostępny jest LINBIT LINSTOR.
 
LINBIT vSAN przeznaczony jest dla użytkowników preferujących graficzny interfejs. Można go uruchomić bezpośrednio na serwerze fizycznym lub wewnątrz środowiska do wirtualizacji.
 
Rozwiązanie to jest na tyle popularne, że LINBIT® zapewnia wsparcie nawet w wymiarze 24x7x365.

LINBIT®, the LINBIT logo, DRBD®, the DRBD logo and LINSTOR® and the LINSTOR logo are trademarks or registered trademarks of LINBIT in Austria, EU, the United States and other countries. 

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lub telefonicznie +48 797 004 932.