LINBIT High Availability
 
LINBIT High Availability jest rozwiązaniem o otwartym kodzie (ang. Open Source), które oprócz wysokiej dostępności dla usług, potrafi także zapewnić blokową replikację danych pomiędzy dyskami serwerów fizycznych bądź wirtualnych. Sprawia to, że wszystkie węzły tworzące klaster mają zawsze dostęp do aktualnych danych, które to też znajdują się bezpośrednio na nich. Rozwiązania LINBIT ukierunkowane są w stronę przedsiębiorstw, instytucji rządowych i sektora finansowego, gdzie liczy się najwyższa wydajność, działają duże bazy danych, bardzo krytyczne usługi i niemożna pozwolić sobie na utratę żadnych danych.

Dzięki LINBIT High Availability możliwe jest zapewnienie wysokiej dostępności nie tylko usług, ale i danych, co w środowiskach bez dedykowanych i zaawansowanych systemów pamięci masowej jest kluczowe i niezbędne.
 
 
 
 
LINBIT HA (High Availability) wykorzystuje replikację blokową LINBIT DRBD (Distributed Replicated Block Device) na poziomie jądra systemu Linux. LINBIT DRBD, to budowane od 1999 roku rozwiązanie replikacji blokowej danych. Zostało zatwierdzone przez Linus Torvalds i oficjalnie dodane do jądra Linux w 2009 roku.

Węzły korzystające z replikacji blokowej LINBIT DRBD mogą pracować w architekturze Active/Active i Active/Passive. W tym pierwszym przypadku, wymagane jest dodatkowo zastosowanie Red Hat Resilient Storage Add-On. LINBIT HA bardzo dobrze integruje się także z Red Hat High Availability Add-On oraz Red Hat Load Balancer Add-On i jest wspierane przez LINBIT w systemie RHEL (Red Hat Enterprise Linux), w tym w RHEL8.

Sprzedajemy produkty LINBIT® na rynku polskim. Za naszym pośrednictwem można kupić LINBIT High Availability. Jesteśmy w stanie pomóc w jego wdrożeniu i obsłudze. Zainteresowanych zapraszamy do This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Replikacje blokową LINBIT DRBD cechuje bardzo duża wydajność, obsługa rekordowych ilości IOPS, duże bezpieczeństwo danych i przemyślana architektura. Rozwiązanie to jest na tyle popularne, że LINBIT zapewnia wsparcie nawet w wymiarze 24x7x365.

LINBIT HA potrafi to zapewnić dzięki replikacji na poziomie bloków w ramach lokalnego klaster wysokiej dostępności oraz ciągłej strumieniowej replikacji do lokalizacji zapasowej z użyciem LINBIT DR (Disaster Recovery).

Replikacja LINBIT DBRD zapewnia stałe i niewielkie zużycie pamięci, które w zależności o wielkości zasobów można dokładnie wyliczyć. Sprawia to, że nadaje się idealnie do zastosowań w środowiskach hiperkonwergentnych, pozostawiając sporą ilość pamięci do wykorzystania dla obsługiwanych tam systemów i aplikacji. W takich scenariusza najczęściej stosowany jest LINBIT SDS (Software-Defined Storage).

LINBIT®, the LINBIT logo, DRBD®, the DRBD logo and LINSTOR® and the LINSTOR logo are trademarks or registered trademarks of LINBIT in Austria, EU, the United States and other countries.

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lub telefonicznie +48 797 004 932.