Ochrona stacji końcowych z Cisco AMP for Endpoints
 
28 lipca 2020 roku został zakończony projekt dostawy i uruchomienia systemu do ochrony przed złośliwym oprogramowaniem Cisco AMP for Endpoints na Akademii Sztuk Teatralnych (AST) w Krakowie.
 
Dzięki rozwiązaniu Cisco Advanced Malware Protection for Endpoints (AMP4E), udało nam się zabezpieczyć stacje końcowe oraz serwery przed atakami 0-day i oprogramowaniem typu malware. Realizacja projektu poprawiła znacząco bezpieczeństwo nie tylko stacji końcowych. Pracownicy wracający do pracy na terenie uczelni, mogli zarazić nie tylko komputery innych pracowników, ale także serwery usługowe i znajdujące się wewnątrz dane. Narażało to uczelnię na długotrwałe przestoje czy nawet utratę danych.
 
Obecnie uczelnia posiada graficzny interfejs, poprzez który może sprawdzić stan danego urządzenia, jak i ogólny stan wszystkich urządzeń. Da się poprzez niego wygodnie narzucać i zarządzać globalną polityką bezpieczeństwa, jak i wymusić skanowanie systemu. Jednym z jego ważniejszych funkcji są trajektorie. Poprawiły one znacząco widoczność tego, co dzieje się na stacjach końcowych. Funkcja ta zapisuje operacje związane z wymianą plików, dzięki którym, jeżeli w przyszłości dojdzie do wycieku danych lub zmieni się dyspozycja pliku i zostanie on uznany za niebezpieczny, to dział IT AST będzie w stanie wskazać miejsce oraz skalę całego incydentu, co pozwoli przeprowadzić stosowną remediację.
 
Wsparcie powdrożeniowe obejmuje m.in. niżej wypisane systemy, sprzęt i oprogramowanie:
  • Cisco AMP (Advanced Malware Protection) for Endpoints.
Całkowita kwota realizacji projektu wyniosła 51,768.00 PLN NETTO.

Wszystkich zainteresowanych budową takich środowisko This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Oprócz dostawy sprzętu i oprogramowania potrafimy doradzić przy jego wyborze, a także kompleksowo je skonfigurować i wdrożyć. Dostarczamy również spersonalizowane instrukcje, które pozwalają na bardzo łatwą i szybką obsługę dostarczonego rozwiązania przez lokalny personel IT.

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lub telefonicznie +48 797 004 932.