Połączenie lokalizacji, VPN, sieć LAN, MAN i WLAN oraz Eduroam
 
W latach 2011-2012 realizowaliśmy projekt przebudowy sieci dla Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Wartość projektu wyniosła 506,877.40 PLN NETTO / 623,459.20 PLN BRUTTO.
 
Celem wszystkich prac była kompletna przebudowa całej infrastruktury sieciowej w ramach każdej z lokalizacji, jak i pomiędzy lokalizacjami. Bardzo awaryjna i oparta na sprzęcie klasy SMB różnych producentów sieć została w całości zaprojektowana od nowa i zbudowana w oparciu o jednolite rozwiązanie firmy Cisco Systems klasy Enterprise. Przyczyniło się to do znaczącego zwiększenia bezpieczeństwa i bezawaryjności sieci, a także jej skalowalności. Sieć została tak zbudowana, że do dziś wykorzystywana jest ta sama architektura, która nie wprowadza żadnych ograniczeń i trudności w implementacji nowych usług oraz przyłączaniu nowych oddziałów.
 
Dodatkowo, w ramach wszystkich lokalizacji połączonych za pomocą światłowodów oraz połączeń VPN została zbudowana jednolita sieć bezprzewodowa oparta na centralnym systemie uwierzytelnienia i zintegrowana z Eduroam.
 
W ramach projektu zrealizowaliśmy dostawę oraz konfigurację m.in. niżej wymienionego sprzętu i oprogramowania:
  • wiele routerów Cisco ISR G2
  • wiele przełączników Cisco Catalyst
  • kontroler sieci bezprzewodowej Cisco WLC oraz wiele punktów dostępowych Cisco Air
  • GNU/Linux Debian (FreeRADIUS, Syslog, serwer usług webowych, FTP i TFTP)
Otrzymane od Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie referencje można zobaczyć poniżej.

Wszystkich zainteresowanych budową takich środowisko This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Oprócz dostawy sprzętu i oprogramowania potrafimy doradzić przy jego wyborze, a także kompleksowo je skonfigurować i wdrożyć. Dostarczamy również spersonalizowane instrukcje, które pozwalają na bardzo łatwą i szybką obsługę dostarczonego rozwiązania przez lokalny personel IT.

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lub telefonicznie +48 797 004 932.