Platforma do wirtualizacji, system centralnego dostępu i WiFi
 
W 2013 roku uruchomiliśmy platformę do wirtualizacji, system centralnego dostępu do sieci i sieć bezprzewodową dla Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN (Polskiej Akademii Nauk) w Krakowie. Wartość projektu wyniosła 177,666.70 PLN NETTO / 218,530.00 PLN BRUTTO.
 
Celem projektu było uruchomienie centralnego uwierzytelnienia do sieci przewodowej LAN i bezprzewodowej WLAN oraz VPN. Centralny punkt obsługi polityk dostępu sieci został oparty o Cisco ISE, które udostępnia wbudowany portal do logowania dla gości i portal do obsługi kont gościnnych, a także zajmuje się uwierzytelnianiem z wykorzystaniem loginu i hasła w ramach sieci LAN, WLAN i VPN. Dostęp do sieci LAN i WLAN odbywa się z wykorzystaniem IEEE 802.1X. Poprawiło to znacząco bezpieczeństwo sieci LAN, w której w poprzednich latach zostały uruchomione mechanizmy Port Security, IP Source Guard i Dynamic ARP Inspection (DAI).
 
W trakcie prac została także zbudowana nowa platforma do wirtualizacji, oparta o VMware vSphere, na którą zostały przeniesione wszystkie usługi Instytutu, które wcześniej uruchomione były bezpośrednio na sprzęcie fizycznym.
   
W ramach projektu dostarczyliśmy i wdrożyliśmy m.in. niżej wymienione systemy, sprzęt i oprogramowanie:
  • dwa serwery Cisco UCS-C
  • klaster Cisco ISE (Identity Services Engine)
  • system do wirtualizacji VMware vSphere
  • kontroler sieci bezprzewodowej Cisco WLC i punkty dostępowe Cisco Air
Otrzymane od Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN referencje można zobaczyć poniżej.

 
Wszystkich zainteresowanych budową takich środowisko This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Oprócz dostawy sprzętu i oprogramowania potrafimy doradzić przy jego wyborze, a także kompleksowo je skonfigurować i wdrożyć. Dostarczamy również spersonalizowane instrukcje, które pozwalają na bardzo łatwą i szybką obsługę dostarczonego rozwiązania przez lokalny personel IT.

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lub telefonicznie +48 797 004 932.