Zwiększenie dostępności sieci poprzez wdrożenie BGP
 
W 2014 roku pracowaliśmy nad zwiększeniem dostępności systemów, usług i danych Instytutu Nafty i Gazu - Państwowego Instytutu Badawczego z punktu widzenia sieci Internet.
 
Celem prac było zwiększenie dostępności zasobów i danych Instytutu z punktu widzenia sieci Internet. W tym celu prowadziliśmy kooperację z miejskim operatorem akademickiej sieci komputerowej Cyfronet AGH w celu uruchomienia dodatkowych łącz pomiędzy lokalizacjami Instytutu oraz uruchomieniem pomiędzy Cyfronet AGH i Instytutem protokołu BGP. Protokół ten umożliwia wygodne sterowanie ruchem do i z sieci Internet w ramach wszystkich krakowskich lokalizacji Instytutu. Na łączach pomiędzy lokalizacjami i w sieci wewnętrznej do sterowania ruchem został uruchomiony protokół OSPF.
  
W ramach prac rekonfigurowaliśmy m.in. niżej wymienione systemy, sprzęt i oprogramowanie:
  • kilka routerów Cisco ISR G2
  • kilka przełączników Cisco Nexus
  • kilka przełączników Cisco Catalyst
Otrzymane od Instytutu Nafty i Gazu - Państwowego Instytutu Badawczego referencje można zobaczyć poniżej.

Wszystkich zainteresowanych budową takich środowisko This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Oprócz dostawy sprzętu i oprogramowania potrafimy doradzić przy jego wyborze, a także kompleksowo je skonfigurować i wdrożyć. Dostarczamy również spersonalizowane instrukcje, które pozwalają na bardzo łatwą i szybką obsługę dostarczonego rozwiązania przez lokalny personel IT.

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lub telefonicznie +48 797 004 932.