DZIELIMY SIĘ WIEDZĄ

  

DO GRUPY TEJ MOŻNA JESZCZE DOŁĄCZYĆ.

Zapisz się drogą mailową This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lub telefonicznie +48 797 004 932. 

 

SZKOLENIE TO JEST PŁATNE. 


Informacja o zgłoszeniu powinna zawierać NAZWĘ SZKOLENIA, TERMIN, IMIĘ, NAZWISKO, NAZWĘ FIRMY oraz być wysłana z MAILA FIRMOWEGO. Nie organizujemy szkoleń dla osób prywatnych.


Deep Dive: DNS, DNSSEC i DANE

5-6-7 listopada 2019 - 3 dni od 9:00 do 15:00 (wtorek, środa, czwartek) [Kraków]


Zaczniemy od podstaw, czyli tego jak działa protokół DNS i poruszymy też tematy związane z EDNS. Oprócz działania, konfiguracji i administracji usługą DNS, zajmiemy się bardziej zaawansowanymi zagadnieniami, które odnoszą się głównie do bezpieczeństwa. Tematy te nie będą dotyczyć tylko serwera DNS. Poruszymy także problematykę DNS od strony klienta oraz sposoby na bezpieczne korzystanie z tej usługi w sieciach typu HotSpot.

Powiemy dlaczego warto zaimplementować DNSSECDANE oraz dlaczego bez tych mechanizmów, połączenia szyfrowane z wykorzystaniem certyfikatów "zaufanych CA", nie zawsze mogą być pewne i bezpieczne. Powiemy też o DNS COOKIES, TSIG, architekturze DNS i rozkładzie obciążenia z wykorzystaniem DNS.

Bezpieczeństwo nie jest magicznym pudełkiem, które można kupić i wstawić. To nieustanne usprawnianie, rzetelność, precyzja i dbanie o szczegóły. To wiele różnych warstw, na które trzeba spojrzeć i niezależnie i w sposób korelacyjny. Jedną z warstw zajmiemy się na tym szkoleniu, zajmiemy się:

  • DNS (Domain Name System)
  • DNSSEC (DNS Security Extensions)
  • DANE (DNS-based Authentication of Names Entities)
  • Oprogramowania Bind i trochę Unbound

Szkolenie na którym warto być, jeżeli interesuje Cię uczestnictwo w innych szkoleniach dotyczących usług działających w sieci Internet, jakie będziemy organizowali. Będziemy tam bazowali na przedstawionej tutaj wiedzy.


Szkolenie płatne 5400 PLN NETTO od osoby. W cenie zawarty jest ciepły posiłek, poczęstunek i wydruk części teoretycznej materiałów. Zajęcia mogą wydłużyć się o 1-2 godziny, w zależności od tempa pracy uczestników.


Zapraszamy do kontaktu drogą mailową This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lub telefonicznie +48 797 004 932.